Fundacja Humanum Best

Aktualności

Ośrodek wsparcia i aktywizacji seniorów oraz integracji międzypokoleniowej mieszkańców Szczecina

Nasi młodzi wolontariusze uczą seniorów obsługi Internetu i fotografowania w plenerze. Zobacz sam i spróbuj!

Co oferujemy seniorowi?
Holistyczne podejście do jego potrzeb. Dobrowolny udział w bezpłatnych zajęciach. Prawie codziennie, regularnie. Dla ducha i ciała. Możliwość twórczego i aktywnego spędzenia czasu. Integrację z młodym pokoleniem. Wolontariat.

Dlaczego chcemy kontynuować projekt?
Zainteresowanie naszymi zajęciami przerosło najśmielsze oczekiwania. Przyjęliśmy do projektu o 200% więcej uczestników niż zakładaliśmy. Obecnie z zajęć korzysta już ok. 250 osób, a kolejne 50 czeka na wolne miejsce. Nie chcemy zmarnować wielomiesięcznej pracy, wysiłku wielu wolontariuszy, a przede wszystkim nie chcemy zawieść naszych Podopiecznych. Ich zadowolenie, uśmiech i ubogacenie w wiedzę jest bezcenne!

Kto finansuje projekt?
Ośrodek wsparcia i aktywizacji seniorów oraz integracji międzypokoleniowej mieszkańców Szczecina jest finansowany przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu ASOS oraz naszą Fundację.

Dlaczego to robimy?
Chcemy, by życie starszych osób było lepsze. Cztery pokolenia Szczecinian. Każde wyjątkowe. Każde może dać coś od siebie. I przyjąć coś nowego. Senior – Młodemu, Młody – Seniorowi. Dzielmy się doświadczeniem i wiedzą. Integrujmy się. Łączy nas Szczecin. Łączy chęć bycia aktywnym.

Kim jesteśmy?
Jesteśmy organizacją pozarządową – fundacją wpisaną do KRS pod nr. 0000482349. Działamy według najwyższych standardów organizacyjnych i szkoleniowych. Współpracujemy ze wysokiej klasy specjalistami. Z powodzeniem realizujemy zadania publiczne z zakresu aktywizacji i integracji wspólnie z Urzędem Marszałkowskim, Powiatowym Urzędem Pracy, Urzędem Miasta oraz MPiPS. Przede wszystkim jednak jesteśmy pasjonatami swojego fachu, Szczecina oraz co najważniejsze - lubimy ludzi i chcemy wnieść swój wkład w lepszą jakość ich życia.

 

<< Wróć do poprzedniej strony